Kabaču sautējums ar tomātiem un vistu

Kabaču laiks, ir atkal klāt kabaču laiks. Ko ar tiem kabačiem iesākt? Piepildīt ar gaļu un sieru, izcept kabaču pankūkas, ko vēl? Piedāvāju iedvesmai vienu kabaču un tomātu sautējuma recepti.

Sautējuma pagatavošanai vajadzēs: 1 vidēja izmēra kabaci, 400g vistas filejas, sīpolu, 6 ķiploka daiviņas, 4 tomātus un vēl dažus ķirštomātiņus, 125ml vistas buljona, 1 bundžiņu konservētas kukurūzas, 1 sarkano papriku, 2 ēdamkarotes tomāta pastas, oregano.

Pagatavošana: sagriež nelielos gabaliņos vistas fileju un liek uz pannas nelielā eļļas daudzumā cepties. Tikmēr sagriež ķiplokus un sīpolus, kurus pievieno vistas filejai. Visu nedaudz pacep un liek klāt arī sagrieztu papriku un kabaci. Kad dārzeņi nedaudz pacepušies, pievieno piparus, sāli un vistas buljonu, ļaujot virumam nedaudz pavārīties. Tagad kārta uz katliņu seko gabaliņos sagrieztiem tomātiem un tomāta pastai, pieber pēc garšas un patikas arī asās paprikas pulveri (ja nepatīk asi ēdieni, var arī nepievienot) un oregano. Visam ļauj uz nelielas uguns pavārīties. Pašā noslēgumā pievieno kukurūzu un uz pusēm pārgrieztus ķirštomātiņus. Ļauj visam uzvārīties un ņem nost no plīts.

 

Share: