Banija lasa: Suņa ceļojums

Viljama Brūsa Kamerona grāmatu Suņa ceļojums iegādājos, pat nenojaušot, ka tā ir jau iepriekš lasītā bezgala sirsnīgā romāna Suņa dzīves jēga turpinājums. Pareizāk teikt, nemaz nenojautu, ka Suņa dzīves jēgai ir izdots turpinājums, tādēļ, ja tā var teikt, šo grāmatu iegādājos tikai dēļ autora un vizuāli pievilcīgā vāka, cerot, ka tas būs kaut kas tikpat labs, kā iepriekš lasītais rakstnieka gabals. Un es nekļūdījos.

Suņa ceļojums sākas fermā, kur Klēra jeb Sīdžeja ir vēl pavisam maza meitenīte, kuru no drošas nāves noslīkstot un zirga spēriena glābj drošsirdīgais Draudziņš. Tiesa gan, Draudziņš ir jau gados un drīz vien dodas uz debesīm, taču viņu nepamet apziņa, ka viņa dzīves misija vēl nav izpildīta. Kāda ir suņa dzīves jēga? Sargāt savu zēnu Ētanu, meklēt cilvēkus un tagad – nosargāt savu meiteni Klēru. Tādēļ Draudziņš sāk jaunu dzīvi, šoreiz jau kā suns Mollija… Gudrs suns… Kā Klērai un Mollijai sokas, labāk gan lasiet grāmatā, jo, atklājot visas kārtis jau tagad, zudīs intriga.

Jāuzteic Viljama Brūsa Kamerona rakstības silts. Bez liekvārdības, ūdens gabaliem, lai aizpildītu lappuses, un ar tādu sirsnību! Patiesi, ja ne grāmatas vidū, tad pašās tās beigās varu derēt, ka asaras acīs sariesīsies arī tiem, kuri iepriekš uzskatījuši, ka viņiem sirds vietā ir akmens un ka viņi nekad neraud. Grāmatas autors ir izcili izpratis suņa dzīves uztveri, tādēļ, lasot, kā suņuks stāsta, ka Priecīgajos Ziemassvētkos jau atkal istabas vidū tiek nolikts koks, un tas apkabināts ar kaķu rotaļlietām, noteikti pasmaidīsiet. Tāpat kā brīdī, kad Mollija sagrauž Sīdžejas kurpes, jo vienmēr, kad tās uzvilktas, saimniece mājās pārnāk bēdīga. Jā, tātad, pie vainas ir sliktās kurpes.

Ja jums mājās ir mājdzīvnieks, tad noteikti, lasot grāmatu, teju katrā lappusē aizdomāsieties: “Diez, ko mans Bobis (Reksis, Kerija, Makse utt.) patlaban domā?”

Ja autors kādā brīdī izdomātu rakstīt grāmatas turpinājumu, es to bez liekas domāšanas noteikti nopirktu.

Banijas atsauksmi par grāmatas pirmo daļu lasi šeit.

Share: