Dzērveņu mafini ar magonēm

Piekritīsiet taču, ka piektdienas ir jāsvin. Jāsvin tādēļ, ka aiz tās seko divas brīvdienas, kad ģimene var pavadīt kopīgi laiku. Tādēļ mēs par godu piektdienai šodien ceļam galdā pašceptus dzērveņu un magoņu mafinus. Gardus, mīkstus, ar nelielu skābenu akcentiņu.

Pagatavošanai vajadzēs: 100g sviesta, 280g skābā krējuma, 2 olas, 2 tējkarotes vaniļas cukura, 280g miltu, 2 tējkarotes cepamā pulvera, 1 tējkaroti dzeramās sodas, šķipsniņu sāls, 200g brūnā cukura, 4 tējkarotes magoņu sēkliņu, 140g dzērveņu.

Pagatavošana: katliņā izkausē sviestu un ļauj tam nedaudz atdzist. Kamēr dziest sviests, bļodā sakuļ olas ar vaniļas cukuru. Sviestam pievieno skābo krējumu un masu sakuļ, tai pievieno atsevišķi sakultās olas ar vaniļu, visu kārtīgi samaisa. Atsevišķā bļodā samaisa miltus ar cepamo pulveri, sodu un sāli, pievieno arī cukuru un magones. Miltu masā iemaisa dzērvenes.

Pēc tam miltos lēnām iecilā krējuma masu. Nevajag aizrauties ar pārlieku maisīšanu, mīklu vien nedaudz apmaisa. Iegūto masu lej formiņās un cep 180 grādu karstumā aptuveni 20 minūtes.

mafini
mafini2

 

Share: