Dažreiz pietiek arī ar vienu PALDIES

Runā jau, ka pliku “paldies” uz maizītes neuzsmērēs un vispār, par vienu “paldies” mūsdienās vairs nekas nenotiekot, taču ir reizes, kad pietiktu arī ar šo vienu septiņburtu vārdiņu.
Pēdējā laikā esmu novērojusi, ka daudz ko cilvēki sākuši uztvert par gluži pašsaprotamu, piemēram, palaišanu pa priekšu sabiedriskajā transportā, rindas aizņemšanu veikalā, kad esi atcerējies, ka tomēr vēl pirkumam klāt jāpievieno piena paka. Skatoties uz cilvēku rūgtajiem un drūmajiem ģīmjiem, šķiet, ka pilnībā pietiktu ar to pliko “paldies”, lai mūsu sejas kaut nedaudz iemirdzētos smaidā un sirsniņā iekristu kāds prieka zibsnis. Protams, tas arī palīdzētu nedaudz pacelt uz augšu mūsu sabiedrību, radīt  vidi tādu, kādā vēlamies dzīvot. Jo neba jau cilvēks ir radīts, lai staigātu apkārt burkšķēdams, uz visiem riedams. Nē, tad jau nebūtu izdomāts vārds “paldies”.

Un cik nav dzirdēts, ka Anglijā, jā, tur nu gan ir labi. Cilvēki tik pieklājīgi, tik kulturāli! Un kas liedz pie mums radīt šādu vidi? Mēs taču esam tie, kuri to veido, tādēļ UZ PRIEKŠU! Būsim pieklājīgāki un pateicīgāki.

Share: