Vai Maxima veikalu boikots dos cerēto rezultātu?

Ja runā visi, tad es arī pielikšu savu artavu jau tā mutuļojošajam viedokļu katlam.

Vakar pamanīju, ka Twitterī un citviet cilvēki tiek aicināti turpmāk neiepirkties Maxima veikalos, tā vietā izvēloties citas tirdzniecības vietas. Šāda boikota mērķis esot parādīt sabiedrības nostāju par Zolitūdes traģēdiju, likt Maximai saprast tās vainu un, galu galā, aizvākties no Latvijas. “Cik paredzami,” nodomāju es, to visu lasot. Mazā latviešu tauta taisīs dumpi vistu kūtī, cirtīs kāju pie zemes un parādīs brāļiem lietuviešiem zobus. Tikai šī kaujinieciski noskaņotā daļa aizmirsa par to, kādas sekas nesīs šāds boikots.

SIA MAXIMA Latvija, kas pērn pēc apgrozījuma bijis piektais lielākais uzņēmums Latvijā, nodarbina ievērojamu darbinieku skaitu visā Latvijā, sākot no Liepājas līdz Daugavpilij. Pēc tirgotāja gada pārskatā norādītās informācijas, kas pieejama Lursoft datu bāzēs, 2012.gadā MAXIMA Latvija vidējais darbinieku skaits sasniedzis 7473. Ņemot vērā, ka uzņēmums aizvien paplašinās atverot jaunus veikalus, prognozēju, ka šogad kopējais strādājošo skaits varētu būt vēl daudz lielāks.

Un tātad, ko mēs panāktu ar savu boikotu? Rēķins ir pavisam vienkāršs – ja veikalam nav pircēju, tas tiek slēgts. Ja veikalu slēdz, kas notiek ar darbiniekiem? Tie, protams, zaudē darbu. Loģiski, var tagad teikt, ka MAXIMA Latvija pret saviem darbiniekiem izturās necilvēcīgi, liek strādāt briesmīgos apstākļos, taču atļaušos norādīt, ka tā jau ir ne tikai visu nīstajās MAXIMĀS, bet arī citās tirdzniecības ķēdēs. Ja kļūdos un citviet ir īstās zelta bedres, labojiet mani, lūdzams.

Tātad, kas notiks ar darbiniekiem pēc veikalu slēgšanas? Tie zaudēs darbu un papildinās jau tā garās bezdarbnieku rindas. Jāteic, ka, piemēram, Liepājā tā patlaban ir jo sevišķi gara, un diez vai pilsēta uz saviem pleciem varētu iznest vēl pārdesmit vai pat pārsimts bez darba palikušos cilvēkus.

Tādēļ, pirms aicināsim uz kāda boikotu, padomāsim par tā secīgajām sekām. Un es neesmu bezsirde, kurai būtu vienalga, kas noticis pagājušajā nedēļā. Nē, tikai rēķinu un skatos, kādas būtu sekas.

Share: