“Melnie” santīmi nav cieņā

Zinu cilvēkus, kuri iepriekš vairākus gadus krājuši burkās santīmus. Nu, vienkārši tāpat… Tagad vieni šos iekrājumus atvēl labdarībai, citi steidz uz banku, lai ieskaitītu kontā, bet vēl kādi dodas iepirkties.

Neesmu no tiem, kuri iepriekš krājuši santīmus cūciņā, tādēļ vēl jo vairāk šodien tirgū pārsteidza pārdevējas reakcija. Acīmredzot tanti ir nokaitinājuši tie, kuri mainījuši savus ieradumus un nu vairs nenāk iepirkties ar papīra banknotēm vai baltajiem latiem, bet gan cenšas tikt vaļā no iekrātajiem santīmiem.

Kopā ar dēlēnu pirkām burkānus. Pirkuma kopējā summa – 35 santīmi. Maksāju, pārdevējai dodot divas desmit santīmu montētas, bet pārējos 15 santīmus – ar maciņā esošajiem 2-santīmniekiem. Ieraugot manus santīmus, pārdevēja krieviski nolamājās, pat nepārskaitot naudu sabēra sev uz kases malas. Sajutusies vainīga, gluži kā suns ar kājstarpē ierautu asti devos prom. Vienmēr laipnā tante neatņēma pat atsveicināšanos.

Varbūt tirgus pārdevējai šodien vienkārši nebija labs noskaņojums, bet varbūt viņu tiešām ir nokaitinājuši tie, kuru nu uz tirgu nāk iepirkties, maksājot ar savām iekrātajām monētiņām.

Share: