Džeimss Bouvens. Ielas kaķis, vārdā Bobs

Grāmatu par Bobu gribēju izlasīt jau sen, taču vienmēr radās kāds BET. Tieši tad, kad biju aizbraukusi uz grāmatnīcu, grāmata par Bobu bija izpirkta, savukārt bibliotēkā kāds lasītājs vienmēr pasteidzās pirms manis. Taču beidzot es tiku pie lielās lasīšanas.

Sākot lasīt grāmatu, nemaz neiepazinos ar anotāciju, tādēļ lasīju, lasīju, līdz beidzot iedomājos, ka grāmatas autoram ir tieši tāds pats vārds, kā vienam no galvenajiem varoņiem. Un patiesi, stāsts par Bobu nav izdomājums, bet gan īsta patiesība. Un to apliecina arī fakts, ka Bobam ir pat savs twitterkonts, kas regulāri tiek papildināts ar jaunākajiem piedzīvojumiem un bildēm.

Lai arī grāmatā nav spraigu pavērsienu un daudz raudamo nodaļu, tā tomēr ir forša lasāmviela tiem, kuriem ir sirds, un kuriem patīk dzīvnieki. Tiesa gan, esmu pārliecināta, ka Bobs, gluži kā dzīvē, arī no grāmatas lappusēm spēs aizraut arī tos, kuriem dzīvnieki nepatīk (jokainie cilvēki, ne?).

Tātad, par ko ir stāsts? Loģiski, ka par Bobu. Par kaķi, kurš atrod savu saimnieku, izbijušu narkomānu, kurš naudu iztikai pelna ar muzicēšanu uz ielas. Noteikti padomāsiet, ka tas nu gan ir briesmīgs salikums, taču… kā rādās, kaķis spēj radīt brīnumus un cilvēku aizvirzīt uz pareizo ceļu. Tiesa gan, vairāk nestāstīšu, jo tad Tev nebūs interesanti sekot līdzi kaķa un viņa saimnieka ikdienai grāmatas lappusēs.

Jā, grāmata nedaudz atsauc atmiņā stāstiņu par Djū, mazpilsētas bibliotēkas kaķi. Tiesa gan, Djū gadījumā raudamo lappušu bija ievērojami vairāk. Taču arī Bobs nav nekāds knapais kaķis.

Dodu četras zvaigznes no piecām. Četras par to, ka viegli lasāma, aizraujoša literatūra, taču līdz piecām nevelk, jo… jo Djū tomēr bija pārāks.

Ielas kaķis vārdā Bobs

Share: