Es tikai gribēju izprintēt krāsainu lapu

Kur tas laiks, kad biju studente un bija nepieciešamība regulāri izprintēt savus darbus, lekciju materiālus. Sen, sen… Bet arī tagad retos gadījumos rodas situācija, kad nepieciešams kaut ko izprintēt un, jā, arī vēlā vakara stundā. Gluži kā šovakar. Vienīgais, biju domājusi, ka tik vienkārša lieta man ir pa spēkam, bet, kā rādās, nē. Bet nu par visu pēc kārtas.

Pirms aptuveni stundas ierados Copy pro. Pirmo reizi mūžā, tādēļ īsti nezināju, kādi šajā studentu pasaulē ir noteikumi. Kā apzinīga būtne iepazinos ar noteikumiem, kuros teikts, ka pirms darba uzsākšanas nepieciešams pieteikties pie darbinieka. Stāvēju un gaidīju pie kases, stāvēju un vēl joprojām gaidīju. Apsvēru domu par iešanu prom, taču fakts, ka nepieciešams izprintēt trīs lapas, mani atturēja. Beidzot man uzsmaidīja Laimes māte un nez no kurienes (izrādās, no telpas otrā gala), uzradās darbiniece, kura nāca iekasēt naudu no kāda studentiņa par iesieto darbu. Pavaicājusi atļauju izprintēt lapas, drošības pēc apvaicājoties, kuri ir krāsainie printeri, devos pie datora. Monitorā milzu burtiem uzrakstīti izcenojumi par melnbalto un krāsaino izdruku (par vienu krāsaino A4 lapu jāmaksā vairāk nekā 50 centi. Tā taču ir zādzība!!!), bet virs datora piekabināta liela lapa, kurā aprakstīts, kā rīkoties tad, ja nepieciešama krāsainā izdruka. Darīju visu soli pa solim: atvēru dokumentu, izvēlējos printēšanas iestatījumus, atzīmēju, ka bildes gribu krāsainas nevis melnbaltas, pārbaudīju formātu utt., līdz visbeidzot ar drebošu sirdi spiedu „Print” pogu. Un – ta- dā!!! Manās rokās ievēlās melnbalta bilde. Neizpratnē un dusmās devos pie darbinieces, kura jau atkal atradās telpas vistālākajā stūrī, lai noskaidrotu, kas par lietu? Jaunā meitene vien noplakšķināja acis un pavaicāja, vai es tiešām esmu izvēlējusies krāsaino printeri? Apstiprināju, ka jā (par to biju 100% pārliecināta). Tālāk darbiniece man uzdeva pavisam interesantu jautājumu: „Kādā krāsā jums ir bildes failā?” Krāsainas taču, kādas vēl? Tad meitēns viszinoši novilka: „Jums gadījumā nav atzīmēts, ka jāprintē „Greyscale”?” Noraidoši pamāju ar galvu, jo zināju, ka esmu izvēlējusies krāsaino printeri un tas arī viss, jo kāda suņa pēc man vajadzētu uz krāsainā printera printēt bildi melnu un maksāt par to viņu noteikto astronomisko summu? Tad nu skuķēns devās pie vainīgā datora. Atvēru savu nelaimīgo bildi, kārtējo reizi izvēlējos printēšanas iestatījumus un tur nu tas bija – izrādās, viņu sistēma automātiski atzīmē, ka uz krāsaino printeri jāprintē Greyscale, kaut gan es taču gribu krāsainu, ja jau esmu izvēlējusies krāsaino printeri, kas ir samērā loģiski. Šajā mirklī citkārt savaldīgo Indru pārņēma dusmu izvirdums, tādēļ pavaicāju, kāda suņa pēc gan viņu datori liek automātiski šādu iestatījumu? Atbilde bija pavisam vienkārša – citiem datoriem tā ir, citiem nē. Ha, tātad, šodien ir mans 13.datums un piektdiena, jo tieši es esmu izvēlējusies vienu no tiem nelaimīgajiem datoriem, kuriem patīk čakarēt klientu prātus.

Kāds gala rezultāts? Pikta es, jo jāmaksā, protams, bija arī par „krāsaino” lapu, kura tomēr bija melnbalta, tātad, nekam nederīga.

Ko no šī būtu jāmācās Copy pro vadībai, darbiniekiem un visiem pārējiem? Ja es kā klients atnāku uz jūsu iestādi, tad vēlos, lai viss ietu kā pa diedziņu un man nebūtu jāprāto iespējamās varbūtības un jāpārbauda jūsu datoru iestatījumi, lai pirms lapas izprintēšanas izzīlētu, vai gadījumā jūsu datori nav sajukuši prātā. Ja es izvēlos printēt krāsainu, tad es arī gribu sagaidīt krāsainu bildi, nevis maksāt astronomisku ciparu par to, ka jums rokas aug no nepareizās vietas.

Share: