Grāmatu zagle. Grāmata, kuru jāizlasa katram

Vēlies palasīt kādu lasamvielu, kas pilnībā Tevi ieraus savā pasaulē un nelaidīs vaļā, kamēr nebūsi ticis līdz pēdējam vākam? Ja tā, meklē rokā Markusa Zusaka Grāmatu zagli.

Grāmatu zagleBrīdinu, ka pirmās lapas radīs nelielu apjukumu un dažbrīd šķitīs, ka grāmata jāliek atpakaļ plauktā, jo kā gan var rakstīt kaut ko tik murgainu un nesaprotamu, bet tas ir tikai sākums… Ar katru nākamo lapu autors Tevi ieraus savā pasaulē un pilnībā liks izdzīvot varoņu dzīves.

Stāsts ir par Hitlera laiku. Par kādu mazu meitenīti vārdā Līžele, kura dzīvo pie audžuvecākiem, jo vecāki…vecākiem liktenis nav bijis īpaši labvēlīgs. Līžele mīl grāmatas, viņa bez tām nevar iedomāties savu dzīvi, tāpat kā bez papa, Makša, labākā drauga Rūdija un pat bez mammas, kurai katra teikuma galā ir pa kādam skarbākam vārdam. Grāmata ir skaudra, reizēm arī komiska un kopumā – tik patiesa. Es varu derēt, ka, lasot katru nākamo lappusi, Tu savā acu priekšā ieraudzīsi katru Himmelštrāses iedzīvotāju, katru ielas namiņu. Tu noteikti kopā ar Līželi izdzīvosi katras grāmatas zādzību un klusībā pie sevis lūgsies, cerot, ka neviens viņu nenosūdzēs un neliks par mazā skuķēna izdarībām ciest ne pašam meitēnam, ne viņas audžuvecākiem. Es varu likt galvu ķīlā, ka Tu liksi vislielākās cerības, ka Maksis izdzīvos un bumbu uzlidojums ies Himmelštrāsei garām ar līkumu. Vai tā būs? Es neteikšu priekšā un nebojāšu Tev lasītrieku, to pašu prieku, kas bija viena no Līželes dzīves galvenajām artērijām.

Tomēr par vienu es varu būt droša – grāmatas pēdējās daļās Tu raudāsi. Daudz un dikti. Tu raudāsi no bēdām, Tu raudāsi no prieka.

Izbaudi lasīšanu!

Share: