Komēdija Sliktās mammas – nepaaugstinās tavu IQ, bet ļaus kārtīgi izsmieties

Pēc tam, kad pēdējs gados esi kļuvis par izcilu multeņu ekspertu, un jau no pusvārda saproti, par kuru multiplikācijas filmu stāsta atvase, ir patīkami beidzot aiziet uz kino seansu, kas domāts pieaugušajiem.

Atzīsiet, ka piektdienu vakariem pilnīgi un galīgi neiedien filmas, kuru izprašanai nepieciešams pārlieku augsts IQ un filmas galveno domu vari beidzot atšķetināt tikai pēc tam, kad esi par redzēto filmu domājis vēl trīs turpmākās dienas.

Šoreiz priekšroka komēdijai „Sliktās mammas”, kas, kā rādās, kino ekrānos ir salīdzinošs jaunums.

Es sevi pilnīgi un galīgi neuzskatu par paraugmammu, jo mans bērns 21.00 neguļ saldā miegā, nepārtiek tikai no eko pārtikas un neapmeklē četrus pulciņus. Un par šo stāsts arī šajā filmā – par mammu, kura cenšas visu pagūt, bet viņai tas neizdodas tik perfekti. Taču tajā pašā laikā tas nebūt nenozīmē, ka bērni izaug sliktāki, stulbāki vai neaudzinātāki. Jāteic, ka es parasti cenšos atturēties no visiem forumiem, kuros mammas lielās ar saviem panākumiem, jo, tāpat kā papīrs, arī internets pacieš visu, un forumos sevi varam pataisīt par vissuperīgākajām dievietēm, kurām kājas aug no padusēm un bērni korī dzied eņģeļu balsī, dejošanas nodarbībās vienmēr tiek likti pirmajās rindās par paraugiem pārējiem un zīmēšanā glezno ja ne kā da Vinči, tad Purvītis noteikti. Es tiešām pat necenšos līdzināties mammām, kuras pagūst savus bērnus izvadāt uz neskaitāmiem pulciņiem, kuru nodarbības sākas jau 16.00 vai vēl agrāk, kuru mājvietas vienmēr ir uzpucētas kā Pinterest fotogrāfijās, jo bērni cepumus drīkst ēst tikai noliekušies pie izlietnes, lai uz grīdas nerastos drupačas, un rotaļāties tikai ar neredzamiem koka klučiem, jo pārējās mantas neiederās interjerā. Protams, to visu var, ja pavadi visu dienu mājās, nestrādā un mājas soļa uzkopšana un bērna izvadāšana pa pulciņiem ir vienīgā dzīves prioritāte.

Eimija no skata šķiet veiksmīga mamma, kuru apbrīno citas, jo viņa pagūst aprūpēt savus bērnus un arī strādāt. Tomēr pienāk mirklis, kad viss ir līdz brošai un gribas dzīvot vieglāk, nestresojot, ka nepagūsi uz kārtējo vecāku sapulci un „uzliekot mīksto” kārtējam kūku tirdziņam skolā.

Kā tas viss beigsies? Ar sacelšanos un dumpi, jo, protams, perfektās mammas šādu nolaidību nepieļaus, jo tas taču ir kauns visai cilvēcei.


Kā es vērtēju filmu? Perfekta izvēle atpūtas mirklim, kas garantē pamatīgu smieklu devu. Pēc filmas noskatīšanās noteikti netapsi gudrāka, taču pat tik vienkārša komēdija liks aizdomāties par to, kas gan dzīvē ir svarīgākais – būt perfektai un samākslotai, vai arī tvert dzīvi vieglāk.

Share: