Bāreņu vilciens. Kristīna Beikere-Klaina

Šķiet, pagājusi vesela mūžība kopš brīža, kad varēju mierīgi apsēsties un vakarā palasīt grāmatu. Nu, es domāju grāmatu pēc savas izvēles, nevis pasaku par pelēnu Peksi, Runci Punci vai sunīti Mārliju. Tādēļ Bāreņu vilciena lasīšana ievilkās vairāku mēnešu garumā.

Zini, ir tādas grāmatas, kuras nevari iesākt lasīt. Pirmās lappuses izmoci ar sakostiem zobiem un pēc tam met mieru, jo saproti, ka nav jēgas sevi mocīt, jo lasāmviela neuzrunā un daudz lietderīgāk būtu darīt ko tādu, kas sagādā lielāku prieku. Un ir vēl tādas grāmatas, kurās varoņu ir gandrīz tikpat daudz kā vecajā, labajā papīra telefongrāmatā. Šādās reizēs jau nākamajā dienā vairs neatceries, kurš kuru, kurš ar kuru utt. Tāpēc Kristīnas Beikeres-Klainas Bāreņu vilciens man bija kā īsta medusmaize. Nesamudžināts sižets, viegli izsekojami dzīvesstāsti, loģisks izklāsts un saprātīgs skaits varoņu.

Jāteic, ka šo grāmatu var lasīt tad, kad tiešām gribi izdzīvot stāstu un izbaudīt lasīšanas procesu nevis nomocīt savas smadzenes.

Šis ir stāsts par Molliju un Vivjenu. No pirmā skata abas ir tik atšķirīgas, viņas šķir vairāki desmiti gadu, taču tajā pašā laikā autore pierāda, ka cilvēku likteņos varam sameklēt līdzības.

Ja priekšroku dod romāniem, kuros valda intrigas un slepkavības, tad Bāreņu vilcienu labāk atstāj plauktā. Lai gan… domāju, ka nenožēlosi ne minūti sava laika, kuru būsi veltījis, lasot šo grāmatu. To caurstrāvo sirsnība, draudzība, dzīves skarbums un realitāte. Nekādu rožainu plīvuru, izskaistināti un pārsaldināti dzīves likteņi.

Ja meklē kādam grāmatu lasītājam dāvanu, tad zini, ka šī būs pareizā izvēle!

Share: