Meitene Mia kļūs par ikviena bērna draugu

Burvīgas ilustrācijas un sirsnība, kas caurvij ikvienu stāstu. Tāda ir Tīa Selli grāmata “Mia ir priecīga”. Bērniem noteikti patiks, ka dažviet grāmata lappusēs apslēpts arī pa kādam pārsteigumam –  te skapī apslēpts stāsta turpinājums, te – aiz apsnigušajiem kokiem noslēpušies meža iemītnieki.

Igauņu autores grāmatu varat lasīt gan ik vakaru pa stāstam, gan arī pataupīt to brīžiem, kad jūsu ģimeni piemeklējusi attiecīgā situācija. Piemēram, ja bērna istabā iemaldījies tāds bardaks, ka drīz tur pat nekārtības rūķītis apjuks, palasiet stāstu “Mia uzkopj istabu”, kas noteikti pamudinās arī Tavu atvasi ķerties pie kārtošanas. Tāpat arī, ja uznāk niķītis vai negribās tīrīt zobus. Esmu pārliecināta, ka Mia kļūs par ikviena bērna draugu, jo līdzību ar jauniegūto draudzeni no grāmatas ar sevi spēs saskatīt ikviens bērns.

Man nepatīk, ja mūsdienu autori grāmatas bērniem padara par ļoti sarežģītām. Tik ļoti, ka pat man, pieaugušajam, tās kļūst apnicīgi, garlaicīgi un grūti lasīt, jo bieži vien rakstnieki nodomā, ka haotiskāk ir labāk. Bet “Mia ir priecīga” nav no tās sērijas. Kopā ar Robertu grāmatu izlasījām ar lielu interesi, bez smadzeņu lauzīšanas, jo vislabākais rādītājs tam, ka grāmata ir laba, ir tas, vai bērns spēj noturēt interesi. Un “Mia ir priecīga” pavisam noteikti to spēj. Stāsti nav gari, ir viegli uztveramā valodā un raiti lasāmi. Un to visu papildina sirsnīgi un skaisti attēli (nu, gluži manā gaumē).

Skaisti, koši un brīnumjauki!

Share: