Kristians Bangs Foss “Nāve brauc ar Audi”

Grāmata “Nāve brauc ar Audi” ir diametrāli pretēja stāstam, kuru biju uzbūrusi savā prātā, vadoties pēc nosaukuma. Biju iedomājusies, ka stāsts būs par kādu pārdrošu jaunieti, kuram patīk pārgalvīgā ātrumā vizināties ar savu melno auto, tādējādi apdraudot citus, kā rezultātā viņš iesaukts par nāvi. Taču Kristians Bangs Foss ir uzbūris pilnīgi savādāku stāstu. Patiesībā, varētu teikt, ka daudz, daudz labāku par to, kuru biju iztēlojusies savā prātā, vadoties pēc grāmatas nosaukuma.

Tad par ko ir “Nāve brauc ar Audi”? Par diviem vīriešiem, kurus saved kopā dzīve, un, kas visinteresantākais, viņi paši brauc ar VW. Bet Audi nekur neizpaliek. Iespējams, ja ne Asgera slinkums, kura dēļ viņš sabojāja kādu projektu, kā rezultātā viņu atlaida no darba reklāmas aģentūrā, viņš nekad nesatiktu puisi vārdā Valdemars. Valdemars ir ļoti slims, varētu teikt, ka daba viņam piespēlējusi visas iespējamās slimības, tāpēc puisis ir iecerējis braukt uz Maroku, lai tur satiktu dziednieku Torbi el Meki, par kuru viņš lasījis internetā. Kāds Valdemaram sakars ar līdz šim veiksmīgo Asgeru? Pēc darba zaudēšanas Asgers pamanās sabojāt attiecības arī ar draudzeni, viņš kādu laiku dzīvo “uz kakla” savam draugam, kurš pamudina atrast vismaz kādu darbu. Un šis darbs ir kļūšana par palīgu Valdemaram.  Par tālāko un to, kā stāstā iederas Audi, jālasa būs vien katram pašam, bet varu jau tagad pabrīdināt, ka nepilnas 200 lappuses izlasīsiet ļoti īsā laikā.

Tas tāpēc, ka stāsts ir raits, interesants un ievelk sevī, tāpēc gribas izlasīt vēl vienu lappusi, tad vēl vienu, vēl vienu, lai ātrāk uzzinātu, kas notiks tālāk un ar ko viss beigsies.

Pozitīvi vērtēju to, ka “Nāve brauc ar Audi” nav tipiski garlaicīgs romāniņš, kur jau pašā sākumā vari iztēloties, kā tālāk attīstīsies sižeta līnija, kā rezultātā grāmatu lasi tikai lasīšanas pēc, jo tā ir tik paredzama. Šeit ik lappusē sagaida pārsteigums. Starp citu, pēdējā laikā esmu lasījusi vairākas ziemeļvalstu autoru grāmatas, un neviena no tām nav likusi vilties. Ziemeļu autori prot aizraujoši rakstīt!Ir vērts izlasīt!

Share: