Bize un Neguļa – stāsts, kas bērniem patiks

Ja jums meitene ar oranžiem matiem līdz šim ir asociējusies tikai ar Pepiju Garzeķi, tad ziniet, ka neesat gana aktīvi sekojuši mūsdienu literatūras un multeņu pasaulei. Vienu dienu pastaigas laikā ar Robertu pārrunājām nesen lasītās grāmatas, un dēls iesaucās: “Tu atceries to meiteni ar oranžajiem matiem?” Ko es? Atbildēju, ka, protams, atceros. Tā taču ir Pepija Garzeķe! Un te nu es cietu pilnīgu izgāšanos, jo… dēls mani izlaboja, ka tā nav nekāda Pepija, tā ir Bize!

Lai arī kādā veidā jūs būtu iepazinušies ar Bizi, proti, vai nu no multenes, vai no grāmatas, viens ir skaidrs – šis aktīvais, bet sirsnīgais meitēns noteikti iespiedīsies atmiņā. Grāmatiņu par Bizi un Neguļu iegādājāmies Rīgas svētku laikā Grāmatu ielā, un tagad to esam paguvuši izlasīt jau neskaitāmas reizes.

Jāteic, ka tā ir laba literatūra tajās ģimenēs, kurās nesen ienācis mazulis, un vecākais bērns uz jaunpienācēju varbūt skatās ar šķību aci. Sak’, ko te ieradies bojāt gaisu un līdzšinējo kārtību. Protams, ka arī Bize pārdzīvo, ka dzīve pēc brālīša piedzimšanas vairs nav tāda kā līdz šim. Visas pasaules ass tagad ir mazulis. Nu, vismaz Bizei tā šķiet. Tāpēc kopā ar draugu Neguļu top plāniņš – brālīti varētu aizsūtīt kosmosā. Domāts, darīts! Un tā top vēstule Ziemassvētku vecītim ar lūgumu brālīti kopā ar omīti aizsūtīt uz Mēnesi. Kas notiek tālāk? To izlasīsiet paši. Taču vienu gan pačukstēšu – patiesībā jau Bize savu brālīti mīl, tāpēc arī garajā ceļojumā uz Mēnesi viņš nedosies. Taču viss nebūs tik vienkārši kā varbūt domāts.

Izlasiet, noteikti izlasiet grāmatiņu par Bizi un Neguļu. Stāsts ir sirsnīgs un foršs, un ļauj arī vecākiem labāk saprast bērnu domāšanu, jo ikdienā esam tik aizņemti, risinot dažādas problēmas, rūpējoties par visu un visiem, ka piemirstam padomāt, kā gan jūtas mūsu bērni, ko viņi domā. Un te nu grāmata ir kā kulaks uz acs – pasaka visu, kā ir. Tāpēc noteikti izlasiet.

Piecas zvaigznes no piecām. Bērniem patīk.
Share: