J P Delaney – Ticiet man

Ir grāmatas, kuru pirmajās lappusēs jau viss ir skaidrs, kas nozīmē, ka viss turpmākais saturs būs tikai “ūdens liešana” un neveiksmīga patērzēšana, bet ir grāmatas, kuru autori ir parūpējušies par tādu spriedzi, ka neatslābsti līdz pat pēdējam vākam. Un vēl pat pēc grāmatas izlasīšanas prātā margo dažādus turpmākās situācijas turpinājumu variantus.

Lūk, ja meklējat šādu grāmatu, tad lūkojiet pēc “Ticiet man”. Sen nebiju lasījusi ko tamlīdzīgu. Brīdī, kad šķiet, ka viss jau ir skaidrs, nu ir noskaidrots sliktais un labais, grāmatas sižets apmet negaidīti asu kūleni un esi tur, kur biji sākumā – pilnīgā intrigas virpulī, jo nesaproti, kas ir kas.

Stāsts ir par kādu meiteni Klēru, kura studē aktiermākslu, taču, lai varētu izdzīvot, viņa uzņemas varbūt ne to foršāko darbiņu – tēlo meiteni, kura pavedina precētus vīriešus, lai to sievas varētu savus neuzticīgos lauleņus atmaskot un piespiest pie sienas. Principā, katra no šīm darba dienām Klērai ir kā kārtējais aktiermākslas treniņš. Bet aktrise viņa ir ļoti, ļoti laba. Tik laba, ka brīžiem nav skaidrs, vai meitene tēlo, vai arī viņai galvā iemājojuši slimi tarakāni. Un tad notiek tas… slepkavība, kas grāmatā ievieš negaidītu pavērsienu, liekot pie grāmatas pieplakt vēl ciešāk, lai saprastu, kas īsti notiek.

Brīžiem pār ķermeni pārskries skudriņas, jo domāsi, ka prātā esi atkodusi vainīgo. Bet, ja atskatos atpakaļ, tad vairs pat nespēju saskaitīt, cik reižu mainīju domas, prātojot, vai vainīga patiešām ir Klēra, vai arī tā ir tikai neveiksmīga sagadīšanās, kā dēļ viņa ir ierauta prātam neaptveramu notikumu virpulī. Klēra iesaistās policijas operācijā, lai palīdzētu atrast vainīgo, taču kādā brīdī izrādās, ka spēle ir pavērsta pret viņu. Vai tā ir patiesi un ar ko viss beigsies, uzzināsi vien tad, kad grāmata būs izlasīta līdz pēdējai lappusei.

Katrā gadījumā, ja Tavās rokās nonāk “Ticiet man”, izbrīvē sev brīvu laiku lasīšanai vai, vislabākais variants, atstāj šo lasāmvielu brīvai nedēļas nogalei, jo atrauties nespēsi.

Ideāla dāvana draudzenei, kura lasa.

Piecas zvaigznes no piecām!

Share: