Šarlote Lūkasa – Tavs ideālais gads

Lūk, šī ir izcila grāmata brīžiem, kad viss, ko vēlies, ir atslēgties no ikdienas rūpēm un raizēm. Grāmatu lasīju trolejbusā ceļā uz darbu vai mājām, un šīs bija tās reizes, kad man nebija iebildumu, ja sabiedriskajam transportam nācās pastāvēt sastrēgumā, jo viss, ko es gribēju, bija lasīt un lasīt. Tik ļoti, ka es biju gatava vakarā neiet laicīgi gulēt, lai uzzinātu tālākos notikumus

Stāsts ir par diviem cilvēkiem – Hannu un Džonatanu. Nē, viņi nav pāris, viņi nav kolēģi vai skolas laika simpātijas. Viņi ir viens otram pilnībā sveši cilvēki. Kamēr viens no viņiem meklē savu otro pusīti, otrs ir sevī pilnībā apmaldījies. Džonatans ir no tiem pedantiem, kuriem patīk kasīties, pārveidot pasauli pēc savas līdzības. Pagaidiet, nē, nē, viņš neko nevēlas pārveidot, jo tā vietā, lai uzņemtos atbildību un beidzot izmainītu savu pa sekundēm ieplānoto dzīvi, viņš daudz labprātāk uzrakstītu sūdzību vietējai avīzei par to, ka kāds atļaujas pārāk daudz. Un tā rit viņa standarta ikdienas līdz brīdim, kad, dodoties ikrīta skrējienā, viņš atrod kādu lietu.

Kas ir šī lieta, un kāpēc tā iemantos tik svarīgu lomu tālāko notikumu pavērsienā, to labāk uzzināt pašiem grāmatā. Vienu gan es varu teikt – pirms ķeraties pie šīs grāmatas, izbrīvējiet sev pietiekami daudz laika lasīšanai, jo atrauties nevarēsiet, bet ar 15 minūtēm lasīšanas prieka būs daudz par maz.

Lai gan grāmatu varētu nodēvēt par īstu dāmu romāniņu, to caurvij tēma, kas liek pašam padomāt par savu dzīvi. Varbūt pat apsēsties un uz lapas uzrakstīt, kāpēc es dzīvoju, kas ir mana dzīves jēga, un varbūt ir beidzamais laiks, lai ļautos pārmaiņām un varbūt beidzot sāktu darīt to, kas pašam vislabāk patīk? Jā, ļoti daudz jautājumu, ļoti daudzi “varbūt”.

Piecas zvaigznes no piecām

Share: