Lārss Keplers – “Stalkers”

Ja man būtu jāizvēlas sev lasāmviela starp visām grāmatnīcā esošajām grāmatām, kriminālromāns noteikti nebūtu pirmā izvēle. “Krimiķi” reizi pa reizei nonāk manās rokās, taču ne bieži un ne ārvalstu.

Lārsa Keplera “Stalkers” ir augstākā pilotāža, kas noteikti patiks arī tiem, kuri kriminālromānus nemēdz lasīt. Katra stāsta nianse aprakstīta tik dzīvi, tik ticami, krāsaini, ka šķiet – atrodies turpat pa vidu starp visiem notikumiem. Lasot grāmatu, regulāri pieķēru sevi, ka sēžu sapspringusi un pat nedaudz uzvilkusies, elpu aizturot un gaidot, kas būs tālāk. Pleci savilkti, redze koncentrēta, lai spētu saskatīt to, ko varbūt policisti palaiž garām. Ja nu man izdodas atklāt notikumus ātrāk?

Neizdevās gan, jo kriminālromāns sarakstīts tik meistarīgi, ka ne brīdi neradās aizdomas par vainīgo. Un tas man ļoti patīk, jo pretējā gadījumā, ja jau pirmajās desmit lapās ir skaidrs, kurš ir vainīgais, tad intereses lasīt tālāk nav nekādas.

Teikšu gan, ka “Stalkers” labāk nelasīt vakaros, naktīs un reizēs, kad mājās esi viens. Būs kā man – kad līdz grāmatas beigām bija atlikušas vien pārdesmit lappuses, nolēmu, ka jāaiziet līdz virtuvei. Jau nakts, visapkārt tumšs, bet, šķērsojot dzīvokli, šķita, ka potenciālais slepkava ir tepat dzīvoklī, uzglūn no stūra. Lūk, cik ļoti grāmatas autoriem izdevies atdzīvināt tēlus un likt tiem noticēt.

Spraigi notikumi, dažādi raksturi, intriga un klātbūtnes efekts – tāds ir “Stalkers”. Lai gan reti kuru romānu mēdzu lasīt atkārtoti, esmu pārliecināta, ka šo pēc laika noteikti izlasīšu vēl vienu reizi. Bet tikmēr – gaidu ar nepacietību nākamos.

Lārss Keplers ir zviedru rakstnieku pāris, kuru grāmatas desmit gadu laikā izdotas vairāk nekā 14 miljonos eksemplāru. Iespaidīgs cipars, ne? Savukārt “Stalkers” ir viņu piektais romāns inspektora Linnas piedzīvojumu sērijā.

Ja ir iespēja, sameklē un izlasi arī iepriekšējos  – “Hipnotizētājs”, “Paganīni līgums”, “Uguns liecinieks” un “Smilšuvīrs”.

Share: