Tabae Baha – “Kamēliju sala”

Tabeas Bahas “Kamēliju sala” ir tipisks sieviešu romāniņš bez lieliem noslēpumiem, intrigām un krasiem pavērsieniem. Jau aptuveni no 10.lappuses vari nojaust turpinājumu soli pa solim, zini, kas notiks, kurš ar kuru, kurā vietā un kā. Nekādas intrigas. Varētu pat teikt, ka bezgala garlaicīgi, taču tajā pašā laikā grāmata tomēr spēj noturēt lasītāja uzmanību no pirmā līdz pēdējam vākam.

Ideāls romāns, kuru ņemt līdzi ceļojumos, lai atslēgtu prātu un izklaidētu sevi ar viegli sagremojamu literatūru. Ir mīlestība, krāpšana, attiecības, sieviešu draudzība un ģimeņu saites. Viss kā pienākas īstam dāmu romānam.

Ja meklē romānu, kas intriģē, liek asinīm spriedzes rezultātā ritēt divtik ātri, tad “Kamēliju sala” nebūs īstā lasāmviela, taču, ja meklē grāmatu, kas palīdz vakaros atslēgties, lieki nepiepūlot smadzenes, tad šī būs īstā izvēle.

Tad par ko ir stāsts?

Silvijai un Holgeram ir nevainojama un šķietami perfekta ģimenes dzīve. Darba dēļ Silvija bieži dodas komandējumos, savukārt Holgeram nākas regulāri tikties ar klientiem dažādās pasaules malās. Ierasto ikdienas rutīnu iztraucē ziņa, ka Silvijas tante Lūcija viņai atstājusi mantojumā dārzniecību Francijā. Holgers ir pārliecināts, ka no šī neizdevīgā īpašuma jāatbrīvojas pēc iespējas ātrāk, un Silvija neiebilst.

Kad Silvijai negaidīti uzrodas četras brīvas nedēļas, viņa nolemj doties uz Franciju, lai apskatītu dārzniecību, pirms tā tiek pārdota. Izrādās, tante Lūcija viņai atstājusi mantojumā kamēliju audzētavu, kas atrodas uz brīnumskaistas salas Bretaņā. Silviju apbur gan skaistā apkārtne, gan krāšņās kamēlijas, turklāt pēc sastapšanās ar dārznieku Maelu situācija kļūst vēl sarežģītāka…

Share: