Gunita Krilova “Driftā tikai lēdijas”

Šo grāmatu var lasīt, bet var arī nelasīt. Un nekas nebūs zaudēts, ja to neizlasīsi, jo nevienā brīdī grāmatas lasīšanas momentā neieslēdzās tas slēdzītis, kurš aizrautībā liek kampt lappusi pēc lappuses, jo saturs ir tik interesants, ka ne atrauties.

Brīžiem grāmatas sižets ir kā jauna autora taustīšanās, pamēģinot te vienu, te otru, bet beigas tik neveiksmīgi aprautas, ka paliek daudzi jautājumi par to, kas tad notika starp pirmspēdējo un pēdējo nodaļu? Un šis jautājums rodas nevis tāpēc, ka autorei izdevies maģiski savērpt intrigu, bet gan tāpēc, ka šķiet – vienkārši aizmirsts nodrukāt kādu lappusi.

Vēl viens faktors, kas mani vairs nemudinātu “Driftā tikai lēdijas” lasīt atkārtoti, ir tas, ka autorei nav izdevies iedzīvināt tēlus, kā rezultātā līdz grāmatas beigām ar grūtībām spēju atcerēties, kā sauc katru no trijām galvenajām varonēm. Nu, nesanāca.

Ja atraujos no iepriekš teiktā, tad, protams, prieks, ka latviešu literatūrā ienāk jaunu censoņi. Ticu, ka ar laiku arī Gunitas Krilovas romāni kļūs aizvien labāki un aizraujošāki, jo, ja gribam būt pavisam godīgi, tad jau arī “Driftā tikai lēdijas” nav tik trakoti slikts, jo pretējā gadījumā to vispār nebūtu izlasījusi līdz galam. Bet es izlasīju.

Par ko gan ir “Driftā tikai lēdijas”? Īsumā stāstot, grāmata ir par trīs dāmām, kuras ir bērnības draudzenes, bet nu viņu dzīves ir tādas pašas kā vēl tūkstošiem sieviešu Latvijā. Kamēr viena galvā nepārtraukti skaita kredītam atdodamo naudu, otra uztur savu vīru, kurš pēc darba zaudēšanas pat necenšas atgriezies apritē, vien turpina sērot par pagājušo laiku, savukārt trešā draudzene pa dzīvi peld viegli un gaisīgi, jo galvenais ir aiziet uz SPA, apmeklēt pedikīru un nopirkt jaunu kleitu, jo visu vajadzīgo viņai sagādā vīrs. Tiesa, arī viņas dzīve nav tik rožaina, jo tajā ir daudz zemūdens akmeņu, par kuriem draudzenes nebūt nezin.

Gunita, iesaku nākamās grāmatās izmantot vairāk situācijas aprakstus, vietu aprakstus, kas liek līdz kaulam izjust grāmatā notiekošo nevis tikai pārskrit vieglā solī saturam pāri. Lai izdodas nākamie romāni!

Share: