Halina Vdovičenko “36 un 6 kaķi”

Ja mazam cilvēkbērnam lielākā mīlestība ir kaķi, grāmatu plauktā obligāti jābūt grāmatai “36 un 6 kaķi”. Mūsu mazajai četrgadniecei to uzdāvināja Ziemassvētku vecītis, un jau tajā pašā vakarā ķērāmies pie lasīšanas.

Domāju, ka mans un meitas viedoklis par šo grāmatu ir diametrāli pretējs, tāpēc drīzāk der ieklausīties viņas viedoklī, jo grāmatas auditorija ir bērni, ne vecāki.

Kaķu mīle par grāmatu bija sajūsmā, jo kaķi katrā lapā, katrā teikumā. Sākotnēji lasītāji tiek iepazīstināti ar visiem grāmatas astainajiem varoņiem. Un šajā nodaļā mēs aizķērāmies uz vairākām dienām, jo vajadzēja atkal un atkal par katru kaķi izlasīt, viņu atrast bildītē. Atmiņa tādējādi tika pamatīgi nostiprināta, jo turpmākajā stāstā meita varoņus bildēs atšķīra jau bez aizķeršanās. Lielākoties mazā lasītāja grāmatu klausījās ar milzu uzmanību, vien vietām uzmācās neliela garlaicība, kas man šķita pavisam normāli, jo, atzīšos, ka es, lasot “36 un 6 kaķi”, garlaikojos visas tās garumā. Man šķita pārāk paredzams, pārāk garlaicīgs sižets. Nu, tā, ka dažbrīd pašai gribējās labāk ķerties pie citas grāmatas lasīšanas. Tomēr meita bija nepielūdzama – viņai vajag grāmatu par kaķiem, tāpēc lasījām tālāk.

Kamēr mamma pie sižeta garlaikojās, bērnam tas tieši kā radīts, jo pēc tam mazā māsa ar lielāko brāli bez problēmām pārrunāja grāmatā lasīto, atsaucās uz tās varoņiem un tos atceras vēl tagad, kaut grāmata jau izlasīta pirms laba laika. Tā teikt, “36 un 6 kaķi” savu īsto auditoriju patiešām uzrunā. Ja vēl lasītājam kombinācijā nāk liela mīlestība pret kaķiem, tad interese būs divtik liela.

Stāsts pavisam vienkāršs. Kaķiem vajag mājas. Viņi nolemj ar savu šarmu iekarot kādas kundzes labvēlību, lai vismaz uz nakti tiktu pie naktsmājām, taču beidzas tas viss, protams, ar pārcelšanos dzīvot šajās mājās uz visiem laikiem, jo jauno saimnieci nošarmē Baronese. Kas ir Baronese un kā viņai tas izdodas, uzzināsiet grāmatā.

Vai es šo grāmatu pirktu un lasītu vēlreiz? Jā, jo bērniem patīk. Grāmata pārtulkota raitā valodā, bez sarežģītiem teikumiem, tāpēc būs pateicīga lasāmviela arī pirmklasniekiem / otrklasniekiem, kuri jau lasa paši.

Share: