Timo Parvela “Pauls spēlē futbolu”

“Pauls spēlē futbolu” grāmatnīcu plauktos atrodama jau kādu laiku, bet mūsu mājās tā ienāca vien Ziemassvētkos, kad rūķītis to bija palicis zem eglītes, zinot, cik dāvanas saņēmējam futbols ir svarīgs. Jāteic, ka sākotnēji rūķītis šaubījās, vai grāmata lasītājam patiks, bet šaubas zuda jau tiklīdz tā tika izsaiņota.

Astoņgadnieks bija lielā sajūsmā par grāmatu par futbolu un tūlīt pat ķērās pie tās lasīšanas. Izteiksmīgie attēli, lai arī melnbalti, bija uzmanības centrā, lasītājam cenšoties pamanīt katru mazāko niansi. Par pašu stāstu lasītājs dod 10 punktus no 10, jo dažbrīd šķita, ka Roberts pats būtu gatavs ielekt grāmatas stāstā, lai palīdzētu Paulam uzvarēt.

Grāmata stāsta par kādu puiku Paulu, kurš trenējas futbolā. Drīzumā gaidāms turnīrs, kurā Pauls ļoti vēlas piedalīties. Lai arī treniņos viņš uzrāda labākus rezultātus nekā citi, Pauls tomēr netiek izvirzīts turnīram, jo treneris izvēlas puišus, kuru tētim biezāks maks. Varat iedomāties, cik sašutis bija mazais lasītājs, izlasot par tādu netaisnību!

Tomēr Pauls ir neatlaidīgs un vēlas izveidot pats savu komandu, lai spēlētu. Vai Paulam izdevās piesaistīt savai komandai Mesi un citas futbola slavenības? Par to noteikti uzzināsiet, izlasot grāmatu.

Katrā gadījumā, ja jūsu ģimenē aug kāds mazs futbolists vai vismaz futbola fans, tad šī grāmata būs topā, jo stāsta ne tikai par futbolu, bet arī par zēna apņemšanos, prioritāšu izvērtēšanu un nebaidīšanos no sapņiem. “Pauls spēlē futbolu” ir sirsnīgs stāsts par sapņiem un mērķiem, parādot, ka dzīvē nebūt viss nav tik ideāli, kā tiek atainots pasakās.

Share: