Kimberlija Makkreita “Veiksmīga laulība”

Kāpēc es Instagram nesekoju influenceriem? Jo smaidīgās, samākslotās bildes ir tāds teātris! Influenceri sabiedrībai rāda tikai to, ko tā vēlas redzēt, tādējādi mūsos rodas pavisam greizs priekšstats par šiem cilvēkiem un viņu dzīvēm, jo šķiet, ka tās ir perfektas. Nekādu slikto dienu, nekādu neveiksmju, neizdošanos. Tikai perfektā tūtiņā savilktas lūpas un mirdzošs skatiens. Patiesībā, perfektajām bildēm uzlikti neskaitāmi “filtriņi” un patiesība smukbildēs ir mazāk par 1%. Šis stāsts arī saskan ar Kimberlijas Makkreitas romāna “Veiksmīga laulība” sižetu. 

Veiksmīgs bagātnieks, kuram nekā netrūkst, pēkšņi nonāk aiz restēm. Tur viņš atceras par savu kādreizējo studiju biedreni, kuru pārliecina palīdzēt viņam, lai arī Lizija, patiesībā, to nemaz nevēlas darīt. Nav viņas lauciņš, tomēr kauliņi ir mesti un nekas cits neatliek. Mazliet šantāžas, mazliet labās sirds un vēlmes palīdzēt, un Lizija ir pilnībā ierauta situācijā, no kuras vislabprātāk vēlētos turēt labu gabalu atstatus.

“Veiksmīga laulība” sižetu varētu salīdzināt ar kāpostgalvu – noņemot vienu lapu, seko nākamā, un nākamā, nākamā… un aiz katras lapas kāds “pārsteigums”. Sāc to lasīt kā parastu kriminālromānu, bet tad seko viens “nu, kā tā var” pēc otra. Viens pārsteigums pēc otra, un šķiet, ka tas nekad nebeigsies. Kādā momentā gribas kliegt uz vienu, sapurināt otru, atbalstīt trešo varoni. Velns, kādā momentā pat nosvīsti, turot īkšķus, lai slepkava būtu nevis Lizijas vīrs, bet gan kāds cits. Lai gan romānus lasu izklaidei nevis sava IQ paaugstināšanai un izglītošanās nolūkos, arī šāda izklaidējoša literatūra liek pārdomāt to, kā mēs vērtējam cilvēkus, jo aiz perfektas ārienes var būt pavisam neperfekta iekšiene. Tā teikt, dimanta oliņa ar sū… iekšā. Piedod, Zak, bet tie vārdi ir par tevi. Par to, kāds cūkaste tu esi. Pieņemu domu, ka līdzīgās domās būs ikviens, kurš izlasīs “Veiksmīga laulība”.

“Veiksmīga laulība” ļauj ielūkoties bagātnieku ikdienā un izklaidēs, parādot, ka arī bagātie raud. Ui, kā raud, jo nauda nebūt nav tas vienīgais faktors, kas garantē, ka laulība būs laimīga līdz mūža galam.

Romāns, kuru vēlētos izlasīt vēl vienu reizi.

Share: